Ładny Gips

Dekoracje wnętrz

Adaptacja podstrysza do celów mieszkaniowych

Mieszkanie na podstryszu

Wśród mniej bijących po kieszeni wybiegów na osiągnięcie ekstra przestrzeni lokalowej może być przeróbka dostępnego ale nie wykorzystywanego poddasza. Nie jedno młode małżeństwo musi mieszkać z rodzicami do czasu aż zbiorą kapitał wystarczający na zakup samodzielnego lokalu. W naszym państwie większość młodych małżeństw musi pomieszkiwać przy rodzicach, a przebudowa podstrysza może być pewnym z rozwiązań na podobne egzystowanie przy jednoczesnym zachowaniu chociażby pozorów intymności.

Izolacja cieplna

Podstrysza są najczęściej najcieplejszymi miejscami w budynku latem, natomiast zimą niebywale intensywnie umyka z nich ciepło. W podstawowej kolei przy adaptacji podstrysza na lokal mieszkalny oczekiwane jest odseparowanie dachu dość wydatną pokrywą wełny mineralnej. W ten sposób nie tylko unikniemy straszliwego ukropu w lecie ale i nie będziemy przemarzać w trakcie zimy.

Kuchnia i łazienka na podstryszu

Organizując kuchnię albo łazienkę starajmy się zlokalizować je w pomieszczeniach, gdzie już funkcjonuje ewentualność podpięcia się pod funkcjonujące ciągi wodne oraz ściekowe aby nie dokładać sobie ponadplanowych kosztów oraz znacznego sumptu pracy. Musimy mieć na uwadze stan posadzki zatem nie obciążać jej dodatkowymi ciężarami, a więc nie przesadzać z miarą glazury oraz kafelków.

Zaakcentowanie pozornych niedoskonałości

W dawniejszych budowlach niebanalne efekty wyzwala podkreślenie zabytkowego drzewa krokwi wspierających konstrukcję dachu. Ponieważ na podstryszu sporo powierzchni marnujemy poprzez ukosy dachu odpowiednim wyjściem może być zostawienie nieograniczonej płaszczyzny, bez przedzielania jej dodatkowymi ścianami, które stworzą odczucie ciasnych klitek, ewentualnie poza pokoikiem dla dziecka aby miało swój oddzielny kącik oraz potrafiło się wyspać kiedy jeszcze rodzice zajmują się odrębnymi sprawami.