Ładny Gips

Dekoracje wnętrz

Kuchnia prawie idealna

Niejakim ze znaczniejszych wyzwań, które stoją przed nami w procesie projektowania budynku czy lokalu jest kwestia zaaranżowania kuchni. Kuchnia to zdecydowanie niezastąpione pomieszczenie, które użytkujemy wielokrotnie w przebiegu dnia. Nie tylko służy do gotowaniu obiadów, a także ich spożywania ale i w licznych domach stanowi pomieszczenie dookoła jakiego kumuluje się najznaczniejsza całodzienna aktywność rodziny.

projekt kuchni

Kształt i wielkość kuchni

Najistotniejszym szkopułem z kuchnią jest zazwyczaj jej kształt oraz wielkość. O ile trwamy w nowo wybudowanym domu to z zasady tenże szkopuł nie występuje, wszak w wielu mieszkaniach w wieżowcach z wielkiej płyty, w jakich wnętrza kuchenne były potraktowane przez architektów jako konieczny dodatek zaprojektowanie kuchni spędza sen z powiek osobom usiłującym wykorzystać ich nieustawną przestrzeń.

Proces planowania kuchni powinno się w pierwszym szeregu zapoczątkować od wymierzenia jej długości oraz szerokości, a często także wysokości. Od tychże pomiarów będzie podlegała decyzja w jaki sposób skonfigurujemy meble oraz akcesoria kuchenne. Limituje nas najczęściej usadowienie rur z wodą, wypływów kanalizacyjnych jak również gniazdek z prądem. Stosunkowo uciążliwe jest poradzenie sobie z instalacją, jednak wygodniejsze rozlokowanie gniazdek to ledwie jedna wizyta elektryka. W kuchni pragniemy rozlokować w pierwszym szeregu nieodzowne urządzenia jak lodówka, piekarnik, zmywarka, a także rzecz jasna zlewozmywak. Nie może też zabraknąć miejsca na meble kuchenne, w których schowamy zastawę i rondelki. Siłą rzeczy stół zazwyczaj pozostawiamy na środku kuchni. Ze powodu niedużej powierzchni wielu kuchni niebywale modne w Polsce jest wytwarzanie mebli na wymiar oraz kupowanie rynsztunku AGD do zabudowy. W tenże sposób można przyoszczędzić wiele miejsca oraz w skuteczniejszy sposób spożytkować dostępną powierzchnię.

projekt kuchni

Oświetlenie kuchenne

Praca w kuchni potrzebuje dostępu do słońca. W miarę możliwości idealnie jest umiejscowić zlewozmywak jak również blat kuchenny możliwie blisko okna, które zapewnia naturalne światło słoneczne podczas dnia. Ponad punktami, w których prowadzimy najszerszą miarę operacji kuchennych powinniśmy zawiesić jeszcze lampy, jakie dostarczą światło w porach gdy brakuje już oświetlenia naturalnego.

Higiena w kuchni

Ze względu na higienę oraz łatwość sprzątania kuchni korzystne jest wykorzystanie glazury w stanowiskach, jakie są szczególnie wystawione na pobrudzenie czy zamoczenie aby w funkcjonalny sposób można było utrwalić w nich ład. Kafelki nad zlewozmywakiem, czy nawet na całej podłodze nie są głupim konceptem.

projekt kuchni

Wyspa kuchenna

W dużych budynkach jest okazja do zastosowania tzw. wyspy kuchennej, a zatem postawienie miejsca do czynności kuchennych na środku kuchni. Nastręcza to potrzebę doprowadzenia tam wody i elektryczności, jednakże jest to znacząco zmyślniejsze podejście gdyż dysponujemy dostępem do wyspy kuchennej z jakiejkolwiek strony, a zarazem możemy spożytkować miejsce pod blatem jako posiłkowe schowki na przeróżne akcesoria kuchenne.

Źródło zdjęć